Masarac

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Masarac
Komunë
Vendndodhja
Masarac is located in Spanjë
Masarac
Masarac

Koordinatat: 42°21′11″V 2°58′26″L / 42.353°V 2.974°L / 42.353; 2.974

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Alt Empordà
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1

Masarac është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Alt Empordà, të provincës Girona, në Katalonia.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Masarac – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale