Masaru Uchiyama

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Masaru Uchiyama
Të dhënat personale
Emri i plotëMasaru Uchiyama
Data e lindjes (1957-04-14) 14 Prill, 1957 (64 vjeç)
Vendi i lindjesShizuoka, Japoni
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1980–1989Yamaha Motors
Ekipi kombëtar
1985Japonia1(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Masaru Uchiyama (lindur më 14 Prill 1957) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 1 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1985 1 0
Gjithsej 1 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]