Masllorenç

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Masllorenç
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Masllorenç is located in Spanjë
Masllorenç
Masllorenç

Koordinatat: 41°16′16″V 1°24′56″L / 41.27111°V 1.41556°L / 41.27111; 1.41556

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Tarragona
Qarku Baix Penedès
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.59 km2
Lartësia 320 m (m.n.d.)
Popullsia 453 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 16′ 16″ Veri

1° 24′ 56″ Lindje

Masllorenç është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Baix Penedès, të provincës Tarragona, në Katalonia. Masllorenç ka 453 banorë (2001), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 6.59 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]