Masujiro Nishida

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Masujiro Nishida
Të dhënat personale
Emri i plotëMasujiro Nishida
Vendi i lindjesJaponia
Vendi i vdekjesJaponia
PozicioniPortier
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
Osaka SC
Ekipet e menaxhuara
1923Japonia
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase . † Ndeshje (Gola).

Masujiro Nishida (西田 満寿次郎 Nishida Masujiro?) ishte një ish-futbollist japonez.

Ai ishte trajneri i reprezentacionin japonez viti 1923.[1][2]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]