Mato Neretljak

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mato Neretljak
Të dhënat personale
Emri i plotëMato Neretljak
Data e lindjes (1979-06-03) 3 Qershor, 1979 (41 vjeç)
Vendi i lindjesOrašje, Bosnja dhe Hercegovina
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1999-2000Orašje
2000-2002Osijek
2002-2005Hajduk Split
2005-2008Suwon Samsung Bluewings
2008-2010Omiya Ardija
2011Suwon Samsung Bluewings
2012Hajduk Split
2012-2013Rijeka
2013-2014Zadar
Ekipi kombëtar
2001–2006Flag of Croatia.svg Kroacia10(1)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Mato Neretljak (lindur më 3 Qershor 1979) është një ish-futbollist.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për kombëtaren kroate ka luajtur 10 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Flag of Croatia.svg Kroacia
Vite Ndeshje Gola
2001 1 0
2002 0 0
2003 1 0
2004 5 1
2005 1 0
2006 2 0
Gjithsej 10 1

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]