Matt Reoch

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Matt Reoch
Të dhënat personale
Emri i plotëMatthew Reoch
Data e lindjes (1983-02-25) 25 Shkurt 1983 (38 vjeç)
Vendi i lindjesGibraltar
PozicioniMbrojtës
Informacionet për klubin
Klubi aktualManchester 62
Numri4
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2006–Manchester 62
Ekipi kombëtar
2014–Gjibraltari1(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase deri në daten 18:20, 6 mars 2014 (UTC).
† Ndeshje (Gola).

Matthew 'Matt' Reoch (lindur më 25 shkurt 1983) është një futbollist gjibraltaras i cili luan me klubin gjibraltaras Manchester 62Gjibraltar Premier Division dhe me kombëtaren gjibraltarase si mbrojtës.

Ai është djali i presidentit të Federatës Gjibraltarase e Futbollit Desmond Reoch.[1]

Karriera ndërkombëtare[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Reoch u thirr për herë të parë në kombëtaren gjibraltarase në shkurt 2014 për ndeshjet miqësore kundër Ishujve Faroe dhe Estonisë më 1 dhe 5 mars 2014.[2][3] Ai bëri debutimin e tij ndërkombëtar me Gjibraltarin më 5 mars në humbjen 2–0 kundër në shtëpi kundër Estonisë.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja Viti Ndsh Gola
Gjibraltari 2014 1 0
Gjithsej 1 0

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Gibraltar salta al césped" [Gibraltar skips the field]. El Mundo. Marrë më 6 mars 2014. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ "GFA reveals squads for upcoming friendlies". GBC. Arkivuar nga origjinali origjinali më 22 shkurt 2014. Marrë më 6 mars 2014. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  3. ^ "Squad for Faroe Islands and Estonia friendlies announced". FootballGibraltar.wordpress.com. Marrë më 6 mars 2014. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtëme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]