Matthew Bingley

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Matthew Bingley
Të dhënat personale
Emri i plotëMatthew Bingley
Data e lindjes (1971-08-16) 16 Gusht, 1971 (49 vjeç)
Vendi i lindjesSydney, Australia
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1989-1991St. George Saints
1992-1997Marconi Fairfield
1997-1998Vissel Kobe
1998JEF United Ichihara
1999-2001Northern Spirit
2001-2003Newcastle United Jets
2003-2004Perth Glory
2004Pahang
2004-2005Central Coast Mariners
2005-2006Sydney
Ekipi kombëtar
1993–1997Australia14(5)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Matthew Bingley (lindur më 16 Gusht 1971) është një ish-futbollist australian.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin australian ka luajtur 14 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja australiane
Vite Ndeshje Gola
1993 1 0
1994 0 0
1995 2 0
1996 3 1
1997 8 4
Gjithsej 14 5

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]