Jump to content

Mayuko Aoki

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Mayuko Aoki (青木 麻由子 Aoki Mayuko) ka lindur më 17 dhjetor 1975 në Koçi, Japoni dhe është një dubluese japoneze (seiyu). Puna e saj e mirëfilltë përfshin dublime filmash anime dhe lojërash vizuale. Ajo gjithashtu ishte këngëtarja e këngës së katërt Yuna, e Final Fantasy X-2 Vocal Collection.

Puna e Saj si Dubluese

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lojëra vizuale:

Modele për personazhe lojërash vizuale:

  • Final Fantasy VIII - Rinoa Heartilly dhe Edea Kramer
  • Final Fantasy IX - Garnet Til Alexandros XVII
  • Final Fantasy VII Advent Children: Tifa Lockhart

Anime:

Lidhje të jashtme

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]