Mbetjet e kishës së Lubizhdës

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mbetjet e kishës së Lubizhdës
Lloji Arkeologjike
Vendndodhja Malishevë, Kosovë
Ndërtuar Antikitet i Vonë
Emri zyrtar: Lokalitet Arkeologjik / Rezervat
Lloji Nën mbrojtje
Përcaktuar 557/66
Nr. i referencës 3006

Mbetjet e kishës së Lubizhdës është një monument i trashëgimisë kulturore në Malishevë, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkeologjik", i miratuar me numër 557/66.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]