Melgar de Fernamental

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Melgar de Fernamental
Komunë dhe qytezë
noform
View of Melgar de Fernamental, 2010
Flamuri_figura
Vendndodhja
Melgar de Fernamental is located in Spanjë
Melgar de Fernamental
Melgar de Fernamental

Koordinatat: 42°24′V 4°15′P / 42.400°V 4.250°P / 42.400; -4.250

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom 20px  Castile dhe León
Provinca Burgos
Qarku Odra-Pisuerga
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 109 km2
Lartësia 821 m (m.n.d.)
Popullsia 1898 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 9100
Faqja Zyrtare www.melgardefernamental.es

Melgar de Fernamental është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Odra-Pisuerga, të provincës Burgos, në Castile dhe León. Melgar de Fernamental ka 1898 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 109 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]