Memphis May Fire

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Memphis May Fire
Memphis May Fire.jpg
Memphis May Fire en Vans Warped Tour (2012).
Informacione
PrejardhjaFlag of the United States.svg Dallas, Texas
ZhanriPost Hardcore, Metalcore
LabelRise, Trustkill, Bullet Tooth
Vite aktiv2006 - sot
Anëtarët
Matty Mullins
Jake Garland
Anthony Sepe
Cory Elder
Kellen McGregor
Ish-anëtarët
James Grisham
Chase Ryan Robbins
Eric Molesworth
Tanner Oakes
Austin Radford
Ryan Bentley
Ian Rader
Webfaqja
Memphis May Fire (MySpace)

Memphis May Fire është një grup muzikor nga DallasTexasShBA. Deri tani, grupi publikoi katëri albume dhe dy EPs resp. singles të cilat nganjëherë kanë qenë të përfaqësuar në toplista. Grupi përbëhet nga Matty Mullins (Këngëtar), Anthony Sepe (Kitara), Cory Elder (E-bas), Kellen McGregor (Kitara, Këngëtar) dhe Jake Garland (Drums).

Discography[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Albums[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Viti Hollësitë e albumit Labeli Pozita nëpër Top-Lista[1] Shitjet
US AU DE
2009 Sleepwalking Trustkill Records n.A.
2011 The Hollow Rise Records 130 n.A.
2012 Challenger 16
2014 Unconditional 4
2016 The Light I Hold
2018 Broken
"—" denotes that the record didn't chart.

EPs[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Weblinks[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Top-Lista: US Arkivuar 5 shkurt 2015 tek Wayback Machine