Memphis May Fire

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Memphis May Fire
Background information
OrigjinaShtetet e Bashkuara të Amerikës Dallas, Texas
ZhanretPost Hardcore, Metalcore
Vitet aktik2006 - sot
LabeliRise, Trustkill, Bullet Tooth
Antar/ëtMatty Mullins
Jake Garland
Anthony Sepe
Cory Elder
Kellen McGregor
Anëtarët e kaluarJames Grisham
Chase Ryan Robbins
Eric Molesworth
Tanner Oakes
Austin Radford
Ryan Bentley
Ian Rader
WebsiteMemphis May Fire (MySpace)

Memphis May Fire është një grup muzikor nga DallasTexasShBA. Deri tani, grupi publikoi katëri albume dhe dy EPs resp. singles të cilat nganjëherë kanë qenë të përfaqësuar në toplista. Grupi përbëhet nga Matty Mullins (Këngëtar), Anthony Sepe (Kitara), Cory Elder (E-bas), Kellen McGregor (Kitara, Këngëtar) dhe Jake Garland (Drums).

Discography[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Albums[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Viti Hollësitë e albumit Labeli Pozita nëpër Top-Lista[1] Shitjet
US AU DE
2009 Sleepwalking Trustkill Records n.A.
2011 The Hollow Rise Records 130 n.A.
2012 Challenger 16
2014 Unconditional 4
2016 The Light I Hold
2018 Broken
"—" denotes that the record didn't chart.

EPs[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Weblinks[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Top-Lista: US Arkivuar 5 shkurt 2015 tek Wayback Machine