Mequinenza

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mequinenza
Spanjisht : Mequinenza
Komunë
Stema_figuraBandera de Mequinensa.svg
Vendndodhja
Mequinenza is located in Spanjë
Mequinenza
Mequinenza

Koordinatat: 41°22′0″V 0°18′0″L / 41.36667°V 0.30000°L / 41.36667; 0.30000

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Aragon
Provinca Zaragoza
Qarku Bajo Cinca/Baix Cinca
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 307.2 km2
Lartësia 75 m (m.n.d.)
Popullsia 2492 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 50170
Koordinatat 41° 22′ 0″ Veri

0° 18′ 0″ Lindje

Faqja Zyrtare http://www.mequinensa.com


Mequinenza është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Bajo Cinca/Baix Cinca, të provincës Zaragoza, në Aragon. Mequinenza ka 2492 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 307.2 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]