Meranges

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Meranges
Komunë
noform
Portal of the church of Sant Serni.
Stema_figuraBandera de Meranges.svg
Vendndodhja
Meranges is located in Spanjë
Meranges
Meranges

Koordinatat: 42°26′44″V 1°47′15″L / 42.44556°V 1.78750°L / 42.44556; 1.78750

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Cerdanya
Kryetari i Bashkisë Esteve Avellanet i Tarrés
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 37.38 km2
Lartësia 1539 m (m.n.d.)
Popullsia 93 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 17539
Koordinatat 42° 26′ 44″ Veri

1° 47′ 15″ Lindje

Faqja Zyrtare www.ddgi.cat/meranges

Meranges është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Cerdanya, të provincës Girona, në Katalonia. Meranges ka 93 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 37.38 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]