Meri Llazarova

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Meri Llazarova (maqedonisht: Мери Лазарова; e lindur më 17.9.1984, në Kavadar) është një politikane maqedonase nga Maqedonia. Në zgjedhjet e dhjetorit të vitit 2016, Meri Llazarova kandidoj si pjesë e LSDM-së dhe u zgjodh deputete e legjislaturës 2016-2020 në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë.[1]

Referencat[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ "Meri Llazarova". sobranie.mk. Kuvendi i Republikës së Maqedonisë. Marrë më 23 qershor 2017.