Meri Llazarova

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Meri Llazarova (maqedonisht: Мери Лазарова; e lindur më 17.9.1984, në Kavadar) është një politikane maqedonase nga Maqedonia e Veriut. Në zgjedhjet e dhjetorit të vitit 2016, Meri Llazarova kandidoj si pjesë e LSDM-së dhe u zgjodh deputete e legjislaturës 2016-2020 në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Meri Llazarova". sobranie.mk. Kuvendi i Republikës së Maqedonisë së Veriut. Marrë më 23 qershor 2017. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)