Merle Dixon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Merle Dixon është nje nga personazhet te The Walking Dead. Ai është vellai i madh i Daryl Dixon. Ben pjese ne grupin e Atlanta-s ne fillim dhe krahu i djathte i Guvernatorit ne Woodbury. Ne fillim shfaqet rracist kundrejt T-Dog cka e detyron Rick ta prangose ne tarracen e nje ndertese. Pasi sharron doren e tij per ti shpetuar te vdekurve e shohim ne sezonin e trete prane Guvernatorit deri kur kupton gabimin dhe perpiqet te rifitoje besimin e grupit te Atlanta-s me ane te Daryl.