Metropolet

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Metropolet është një film kosovar, i xhiruar në Gjermani i vitit 2005. Ka si regjisor Sunaj Raca dhe shkrimtar Zymber Helmendi.

Aktorët[redakto | përpunoni burim]

Blerim Destani ... Beni

Sunaj Raca ... Musa

Faruk Begolli ... Boss

Blerina Binaku ... Nita

Faik Gashi

Isa Kurtishaj

Ardita Lala

Basri Lushtaku

Vlora Nikqi

Liberta Spahiv