Michel Pensée

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Michel Pensée
Të dhënat personale
Emri i plotëMichel Pensée
Data e lindjes (1973-06-16) 16 Qershor, 1973 (47 vjeç)
Vendi i lindjesYaoundé, Kameruni
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1991-1994Tonnerre Kalara Yaoundé
1994-1997Tampico Madero
1997-2000Seongnam Ilhwa Chunma
2000-2001Aves
2001Anzhi Makhachkala
2002Sanfrecce Hiroshima
2004-2005Milton Keynes Dons
Ekipi kombëtar
1997–2001Flag of Cameroon.svg Kameruni7(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Michel Pensée (lindur më 16 Qershor 1973) është një ish-futbollist kamerunas.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin kamerunas ka luajtur 7 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Flag of Cameroon.svg Kameruni
Vite Ndeshje Gola
1997 2 0
1998 2 0
1999 1 0
2000 1 0
2001 1 0
Gjithsej 7 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]