Michele Bravi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Michele Bravi në Roncade në vitin 2016

Michele Bravi ka lindur më 1994Città di Castello. Ai është një këngëtar i famshëm italian i rrymës POP. Ai fitoi X Factor Italinë 7. Kënga e tij e parë është shkruar nga Tiziano Ferro.[1][2]

Albume[redakto | redakto tekstin burimor]

  • 2013 - La vita e la felicità
  • 2014 - Sotto una buona stella

Note[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ [1]
  2. ^ [2]
 Commons: Michele Bravi – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale