Michio Ashikaga

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Michio Ashikaga
Të dhënat personale
Emri i plotëMichio Ashikaga
Data e lindjes (1950-05-22) 22 Maj, 1950 (71 vjeç)
Vendi i lindjesAkita, Japoni
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1969–1978Mitsubishi Motors
Ekipi kombëtar
1971–1975Japonia7(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Michio Ashikaga (lindur më 22 Maj 1950) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 7 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1971 1 0
1972 3 0
1973 2 0
1974 0 0
1975 1 0
Gjithsej 7 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]