Michio Yasuda

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Michio Yasuda
Të dhënat personale
Emri i plotëMichio Yasuda
Data e lindjes (1949-11-10) 10 Nëntor, 1949 (70 vjeç)
Vendi i lindjesJaponi
PozicioniPortier
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1972–1980Nippon Steel
Ekipi kombëtar
197–1979Japonia1(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Michio Yasuda (lindur më 10 Nëntor 1949) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 1 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1979 1 0
Gjithsej 1 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]