Mick Granger

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mick Granger
Të dhënat personale
Emri i plotëMichael Granger[1]
Data e lindjes7 tetor 1931[1]
Vendi i lindjesLeeds, West Riding of Yorkshire, Angli[1]
Data e vdekjes6 nëntor 2016
Vendi i vdekjesYork, North Yorkshire, Angli
PozicioniPortier
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
0–1951Cliftonville
1951–1962York City71(0)
1962–1963Hull City2(0)
1963–1965Halifax Town2(0)
1965–Scarborough
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Michael "Mick" Granger (7 tetor 1931 – 6 nëntor 2016) ishte futbollistë anglezë i cili ka luajtur si protier në skuadrat York City, Hull City, Halifax Town dhe Scarborough.[1] Ai vdiq për shkak sëmundjes së Alzheimerit në shtëpinë e pleqëve në York në vitin 2016.[2]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ a b c d Hugman, Barry J., red. (2005). The PFA Premier & Football League Players' Records 1946–2005. Harpenden: Queen Anne Press. f. 245.  978-1-85291-665-7. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ http://www.yorkpress.co.uk/sport/14846583.Former_York_City_goalkeeper_Mick_Granger_dies_at_the_age_of_85/