Miedzyzhec Podlaski

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Międzyrzec Podlaski
Qytet
noform
Stema_figura
Sipërfaqja dhe popullsia
Popullsia 17.300 banorë
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 21-560

Międzyrzec Podlaski qytet në Podlachein (Lubelskie) në Poloni. 17.300 banor.

Gjeografia[redakto | përpunoni burim]

Demografia[redakto | përpunoni burim]

Ekonomia[redakto | përpunoni burim]

Kultura[redakto | përpunoni burim]

Historia[redakto | përpunoni burim]

Shih edhe[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]