Mieres, Asturias

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Mieres
Flamuri i Mieres
Stema zyrtare e Mieres
Popullsia
 • Gjithsej44.459[1]
Emri i banorëveMierenses
Faqja zyrtarewww.ayto-mieres.es

Mieres është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Caudal, të provincës Asturias, në Asturias. Mieres ka 44459[1] banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 146.03 km2.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ a b "Instituto Nacional de Estadistica. (Spanish Statistical Institute)". Marrë më 6 tetor 2014. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]