Miguelturra

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Miguelturra
Komunë
noform
Hermitage of Santísimo Cristo de la Misericordia (popularly known as Fat Tower)
Stema_figuraBandera miguelturraoriginal.jpg
Vendndodhja
Miguelturra is located in Spanjë
Miguelturra
Miguelturra

Koordinatat: 38°42′V 4°7′P / 38.700°V 4.117°P / 38.700; -4.117

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile-La Mancha
Provinca Ciudad Real
Qarku Campo de Calatrava
Kryetari i Bashkisë Román Rivero Nieto
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 118.37 km2
Popullsia 13986 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Miguelturreños
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 13650
Faqja Zyrtare www.miguelturra.es


Miguelturra është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Campo de Calatrava, të provincës Ciudad Real, në Castile-La Mancha. Miguelturra ka 13986 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 118.37 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]