Mihail Sakashvili

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mihail Sakshvili

Mihail Sakashvili (gruz. მიხეილ სააკაშვილი) është politikan dhe kryetar i Gjeorgjisë nga viti 2004-2013.

Biografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Është i lindur më 21. dhjetor 1967.