Milan, Ohio

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Milan, Ohio
Anglisht : Milan, Ohio
fshat
noform
The Kelley Block overlooking the public square.
Vendndodhja
Milan, Ohio is located in SHBA
Milan, Ohio
Milan, Ohio

Koordinatat: 41°17′36″V 82°36′5″P / 41.29333°V 82.60139°P / 41.29333; -82.60139

Administrimi
Shteti Flamuri SHBA
Shteti federal Ohio
Qarku Erie, Huron
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.13 km2
 •  tokësore 3.08 km2
 •  ujore 0.05 km2
Lartësia 201 m (m.n.d.)
Popullsia 1367 banorë (2010)
Dendësia 443.5 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore Eastern (EST)-5
Verore EDT-4
Kodi Postal 44846
Prefiksi 419
Koordinatat 41° 17′ 36″ Veri

82° 36′ 5″ Perëndim

Faqja Zyrtare http://www.milanohio.com/

Milan, Ohio (Milan, Ohio) është një fshat në qarkun Erie, Huronshtetit federal Ohio, SHBA. Në Milan, Ohio jetojnë 1367 banorë (2010), dhe dendësia e popullisë është 443.5 banor/km2 (1148.7 banorë/sq mi). Fshati ka një sipërfaqe prej 3.13 km2 (1.21 sq mi) dhe lartësi mbidetare prej 201 m (659 ft).[1]

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "US Board on Geographic Names". United States Geological Survey. 25 tetor 2007. Marrë më 2008-01-31. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Milan, Ohio – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale