Milan Prsho

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Milan Pršo)
Jump to navigation Jump to search
Milan Pršo
Të dhënat personale
Emri i plotëMilan Pršo
Data e lindjes29 qershor 1990
Vendi i lindjesKnini, Kroaci
Gjatësia1,84 m (6 ft +12 in)
PozicioniMesfushor
Karriera në rini
Crvena zvezda
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2008–2013Rad60(4)
2014Bežanija14(0)
Ekipi kombëtar
2006–2007Serbia U-175(3)
2009Serbia U-192(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Milan Pršo (Serbisht: Милан Пршо; lindi më 29 qershor 1990) është futbollist serb i cili luan si mesfushor. Ai është kushëriri i futbollistit kroatë Dado Pršo.[1]

Karriera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Në vitin 2008, Milani filloi karrierën e tij profesioniste në skuadrën FK Rad. Në vitin 2014, ai shkoi në skuadrën FK Bežanija.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Hajduk zove maloga Pršu" (në kroatisht). slobodnadalmacija.hr. 30 janar 2005. Marrë më 2 shtator 2015.