Mimmi Sandén

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Mimmi Sandén
MimmiSandenFestivaliPF2009.jpg
Informacione
Emri Mimmi Linnéa Marianne Sandén
Lindja 25 dhjetorë, 1995
Prejardhja Flag of Sweden.svg Stockholm , Suedi
Zhanri Pop
Profesion(e) Këngëtare
Vite aktiv 2007


Mimmi Linnéa Marianne Sandén është Këngëtare suedeze. Ajo riprezantoi SuedinëFestivalin Evropian të Këngës Për Fëmijë 2009 në Kiev të Ukrainës, ku mori vendin e 6-të me këngën "Du"

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]

 Commons: Mimmi Sandén – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale