Mimoza Shkodra

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Mimoza Shkodra, lindur më 26 tetor 1984Switzerland, është një këngëtare shqiptare nga Kosova, e njohur sidomos për këngët e saj, "Ndarja", "Burrat nuk janë si ti" dhe "Pare pare" kënduar së bashku me Seldi Qalliun.

Në vitin 2011, ajo ka lansuar këngën "Ndarja", e cila ka arritur sukses të madh. Gjatë verës së vitit 2012 ajo ka bashkëpunuar me këngëtarin Seldi dhe ata së bashku kanë lansuar këngën "Pare pare".

Diskografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2010 – "Jo mos e kërko"
  • 2011 – "Ndarja"
  • 2012 – "Pare pare" (feat. Seldi Qalliu)
  • 2013 – "Më doje ti"
  • 2014 – "Veç edhe ka njo" (feat. Baboo Darabuka & DJ Benity)
  • 2015 – "Ki me ni"

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]