Mininova

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Logo of Mininova.svg

Mininova është një prej webfaqet më të medhej të internetit që liston torrente, është një lloj drejtorie dhe makinë kërkuse për të gjitha llojet e skedarëve torrent. Çdo ditë futen më tepër se 1000 skedarë në bazën e të dhënave.

Hollësira teknike[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Statistika e mininova për 15 qershor 2008[1]:

  • Torrente total në database: 791,045
  • Torrente të shkarkuar total: 5,360,573,100
  • seeds total: 5,923,574
  • leechers total: 5,286,306
  • Numri total i tracker: 15,599

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Stats Summary". Mininova. 15 qershor 2010. Arkivuar nga origjinali origjinali më 12 tetor 2008. Marrë më 20 prill 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)


Web-browser-openclipart.svg Ky artikull në lidhje me Interneti është i cunguar. Mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar.