Mininova

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Logo of Mininova.svg

Mininova është një prej webfaqet më të medhej të internetit që liston torrente, është një lloj drejtorie dhe makinë kërkuse për të gjitha llojet e skedarëve torrent. Çdo ditë futen më tepër se 1000 skedarë në bazën e të dhënave.

Hollësira teknike[redakto | përpunoni burim]

Statistika e mininova për 15 qershor 2008[1]:

  • Torrente total në database: 791,045
  • Torrente të shkarkuar total: 5,360,573,100
  • seeds total: 5,923,574
  • leechers total: 5,286,306
  • Numri total i tracker: 15,599

Referencat[redakto | përpunoni burim]

  1. ^ "Stats Summary". Mininova. 15 qershor 2010. Marrë më 20 prill 2012.