Minoru Kobata

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Minoru Kobata
Të dhënat personale
Emri i plotëMinoru Kobata
Data e lindjes (1946-11-24) 24 Nëntor, 1946 (74 vjeç)
Vendi i lindjesSaitama, Japoni
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1969–1975Hitachi
Ekipi kombëtar
1970–1973Japonia13(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Minoru Kobata (lindur më 24 Nëntor 1946) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 13 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1970 11 0
1971 0 0
1972 0 0
1973 2 0
Gjithsej 13 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]