Mirësjellja

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Thirrje mirësjellje.

Mirësjellja (nga fjala courteis, nga shekulli i 12-të) është mirësjellje e butë dhe sjellje e sjellshme. Në mesjetëEvropë, sjellja që pritej nga fisnikëria u përpilua në libra mirësjelljeje.

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]