Miranda de Ebro

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Miranda de Ebro
Komunë dhe qytezë
noform
Stema_figuraBandera de Miranda de Ebro.svg
Vendndodhja
Miranda de Ebro is located in Spanjë
Miranda de Ebro
Miranda de Ebro

Koordinatat: 42°41′V 2°56′P / 42.683°V 2.933°P / 42.683; -2.933

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom Skeda:Flag of Castile dhe León.svg  Castile dhe León
Provinca Burgos
Qarku Qarkul Ebro
Kryetari i Bashkisë Fernando Campo Crespo (2009)
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 101.33 km2
Lartësia 471 m (m.n.d.)
Popullsia 39589 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Mirandeses
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 9200
Faqja Zyrtare www.mirandadeebro.es


Miranda de Ebro është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Qarkul Ebro, të provincës Burgos, në Castile dhe León. Miranda de Ebro ka 39589 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 101.33 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]