Mitch Nichols

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mitch Nichols
Të dhënat personale
Emri i plotëMitch Nichols
Data e lindjes (1989-05-01) 1 Maj, 1989 (32 vjeç)
Vendi i lindjesSouthport, Australia
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2008-2012Brisbane Roar
2013-2014Melbourne Victory
2014Cerezo Osaka
2014-Perth Glory
Ekipi kombëtar
2009–Australia5(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Mitch Nichols (lindur më 1 Maj 1989) është një futbollist australian.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin australian ka luajtur 5 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja australiane
Vite Ndeshje Gola
2009 1 0
2010 0 0
2011 0 0
2012 0 0
2013 3 0
2014 1 0
Gjithsej 5 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]