Mitrashinca

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mitrashinca
Fshat
noform
Vendndodhja
Mitrashinca is located in Maqedonia e Veriut
Mitrashinca
Mitrashinca
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Lindor
Komuna Berovë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Rajoni lindor
Lartësia 986 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 2332
Prefiksi (+389) 033
Targa KO
Koordinatat 41° 46′ 32″ Veri

22° 44′ 22″ Lindje

Popullsia 729 banorë (2002)