Mitsugu Nomura

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mitsugu Nomura
Të dhënat personale
Emri i plotëMitsugu Nomura
Data e lindjes (1956-11-21) 21 Nëntor, 1956 (64 vjeç)
Vendi i lindjesMuroran, Japoni
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1979–1989Fujita Industries
Ekipi kombëtar
1981–1982Japonia12(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Mitsugu Nomura (lindur më 21 Nëntor 1956) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 12 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1981 8 0
1982 4 0
Gjithsej 12 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]