Mitsuhisa Taguchi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mitsuhisa Taguchi
Të dhënat personale
Emri i plotëMitsuhisa Taguchi
Data e lindjes (1955-02-14) 14 Shkurt, 1955 (66 vjeç)
Vendi i lindjesAkita, Japoni
PozicioniPortier
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1973–1984Mitsubishi Motors
Ekipi kombëtar
1975–1984Japonia59(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Mitsuhisa Taguchi (lindur më 14 Shkurt 1955) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 59 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1975 1 0
1976 3 0
1977 5 0
1978 13 0
1979 8 0
1980 4 0
1981 4 0
1982 8 0
1983 9 0
1984 4 0
Gjithsej 59 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]