Mitsunori Fujiguchi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mitsunori Fujiguchi
Të dhënat personale
Emri i plotëMitsunori Fujiguchi
Data e lindjes (1949-08-17) 17 Gusht, 1949 (71 vjeç)
Vendi i lindjesMaebashi, Japoni
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1974–1982Mitsubishi Motors
Ekipi kombëtar
1972–1978Japonia26(2)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Mitsunori Fujiguchi (lindur më 17 Gusht 1949) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 26 ndeshje dhe ka shënuar 2 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1972 5 0
1973 2 0
1974 1 0
1975 4 0
1976 2 0
1977 0 0
1978 12 2
Gjithsej 26 2

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]