Mitsunori Yoshida

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mitsunori Yoshida
Të dhënat personale
Emri i plotëMitsunori Yoshida
Data e lindjes (1962-03-08) 8 Mars, 1962 (59 vjeç)
Vendi i lindjesKariya, Japoni
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1980–1995Júbilo Iwata
Ekipi kombëtar
1988–1993Japonia35(2)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Mitsunori Yoshida (lindur më 8 Mars 1962) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 35 ndeshje dhe ka shënuar 2 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1988 1 0
1989 10 1
1990 0 0
1991 0 0
1992 8 0
1993 16 1
Gjithsej 35 2

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]