Mitsuo Kamata

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mitsuo Kamata
Të dhënat personale
Emri i plotëMitsuo Kamata
Data e lindjes (1937-12-16) 16 Dhjetor, 1937 (83 vjeç)
Vendi i lindjesIbaraki, Japoni
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1960–1974Furukawa Electric
Ekipi kombëtar
1958–1969Japonia44(2)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Mitsuo Kamata (lindur më 16 Dhjetor 1937) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 44 ndeshje dhe ka shënuar 2 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1958 2 0
1959 10 0
1960 0 0
1961 7 1
1962 7 1
1963 4 0
1964 2 0
1965 3 0
1966 0 0
1967 2 0
1968 3 0
1969 4 0
Gjithsej 44 2

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]