Mitsuo Kato

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mitsuo Kato
Të dhënat personale
Emri i plotëMitsuo Kato
Data e lindjes (1953-01-22) 22 Janar, 1953 (68 vjeç)
Vendi i lindjesJaponi
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1976–1983Mitsubishi Motors
Ekipi kombëtar
1979Japonia1(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Mitsuo Kato (lindur më 22 Janar 1953) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 1 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1979 1 0
Gjithsej 1 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]