Mitsuo Ogasawara

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Mitsuo Ogasawara
Të dhënat personale
Emri i plotë Mitsuo Ogasawara
Data e lindjes (1979-04-05) 5 Prill, 1979 (39 vjeç)
Vendi i lindjes Morioka, Japoni
Pozita ne fushë Mesfushor
Informacionet për klubin
Klubi aktual Kashima Antlers
Numri 40
Kariera profesioniste*
Vitet Klubi Ndesh. (Gls)
1998– Kashima Antlers
2006–2007 Messina
Ekipi kombëtar
2002–2010 Japonia 53 (7)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Mitsuo Ogasawara (lindur më 5 prill 1979) është një futbollist japonez.

Kombëtarja[redakto | redakto tekstin burimor]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 53 ndeshje dhe ka shënuar 7 gola.

Statistikat[redakto | redakto tekstin burimor]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2002 8 0
2003 8 0
2004 12 2
2005 15 4
2006 10 1
2007 0 0
2008 0 0
2009 0 0
2010 2 0
Gjithsej 53 7

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]