Mitsuo Watanabe

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mitsuo Watanabe
Të dhënat personale
Emri i plotëMitsuo Watanabe
Data e lindjes (1953-06-04) 4 Qershor, 1953 (68 vjeç)
Vendi i lindjesNasu, Japoni
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1972–1983Fujita Industries
Ekipi kombëtar
1974–1979Japonia28(4)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Mitsuo Watanabe (lindur më 4 Qershor 1953) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 28 ndeshje dhe ka shënuar 4 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1974 7 1
1975 12 3
1976 3 0
1977 0 0
1978 0 0
1979 6 0
Gjithsej 28 4

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]