Mitsuru Komaeda

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mitsuru Komaeda
Të dhënat personale
Emri i plotëMitsuru Komaeda
Data e lindjes (1950-04-14) 14 Prill, 1950 (71 vjeç)
Vendi i lindjesIwate, Japoni
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1973–1982Fujita Industries
Ekipi kombëtar
1976–1977Japonia2(2)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Mitsuru Komaeda (lindur më 14 Prill 1950) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 2 ndeshje dhe ka shënuar 2 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1976 1 2
1977 1 0
Gjithsej 2 2

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]