Mitsuru Nagata

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mitsuru Nagata
Mitsuru Nagata Albirex Niigata.jpg
Të dhënat personale
Emri i plotëMitsuru Nagata
Data e lindjes (1983-04-06) 6 Prill, 1983 (38 vjeç)
Vendi i lindjesShizuoka, Japoni
PozicioniMbrojtës
Informacionet për klubin
Klubi aktualUrawa Reds
Numri17
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2002–2005Kashiwa Reysol
2006–2010Albirex Niigata
2011–Urawa Reds
Ekipi kombëtar
2010–2011Japonia2(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Mitsuru Nagata (lindur më 6 Prill 1983) është një futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 2 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2010 1 0
2011 1 0
Gjithsej 2 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]