Moaña

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Moaña
Komunë
Stema_figuraMoañaFlag.PNG
Vendndodhja
Moaña is located in Spanjë
Moaña
Moaña

Koordinatat: 42°17′V 8°45′P / 42.283°V 8.750°P / 42.283; -8.750

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Galicia
Provinca Pontevedra
Qarku O Morrazo (region)
Kryetari i Bashkisë Xosé M. Millán Otero
Partia BNG
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 31.5 km2
Popullsia 18709 banorë
Të dhëna të tjera
Themelimi 1836
Vendasit Moañés, -esa
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 36950
Faqja Zyrtare www.concellodemoana.org


Moaña është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun O Morrazo (region), të provincës Pontevedra, në Galicia. Moaña ka 18709 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 31.5 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]