Mogilleci

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mogilleci
Могилец
Fshat
noform
Vendndodhja
Mogilleci is located in Maqedonia e Veriut
Mogilleci
Mogilleci
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Jugperëndimor
Komuna Brod
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Rajoni Jugperëndimor
Lartësia 556 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 6535
Prefiksi (+389) 045
Targa MB
Koordinatat 41° 39′ 02″ Veri

21° 13′ 24″ Lindje

Popullsia 27 banorë (2002)

Mogillci (maqedonisht: Могилец) është një fshat në komunën Brod, Maqedoni.