Molins de Rei

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Molins de Rei
Komunë
noform
Castellciuró Castle.
Stema_figura
Vendndodhja
Molins de Rei is located in Spanjë
Molins de Rei
Molins de Rei

Koordinatat: 41°24′50″V 2°0′57″L / 41.41389°V 2.01583°L / 41.41389; 2.01583

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Baix Llobregat
Kryetari i Bashkisë Xavier Paz Penche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 15.91 km2
Lartësia 37 m (m.n.d.)
Popullsia 24067 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Molinenc
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 8750
Koordinatat 41° 24′ 50″ Veri

2° 0′ 57″ Lindje

Faqja Zyrtare www.molinsderei.cat


Molins de Rei është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Baix Llobregat, të provincës Barcelona, në Katalonia. Molins de Rei ka 24067 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 15.91 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]