Mollerussa

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mollerussa
Qytet
Vendndodhja
Mollerussa is located in Spanjë
Mollerussa
Mollerussa

Koordinatat: 41°37′55″V 0°53′46″L / 41.63194°V 0.89611°L / 41.63194; 0.89611

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Lleida
Qarku Pla d'Urgell
Kryetari i Bashkisë Marc Solsona Aixalà
Partia CiU
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.1 km2
Lartësia 250 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 37′ 55″ Veri

0° 53′ 46″ Lindje

Faqja Zyrtare www.mollerussa.cat


Mollerussa është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Pla d'Urgell, të provincës Lleida, në Katalonia. Mollerussa ka 14733 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 7.1 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]