Momentum (film 2015)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Momentum

Viti 2015
Regjia Stephen Campanelli
Prodhimi Donald A. Barton
Anton Ernst
Skenari Adam Marcus
Debra Sullivan
Bazuar në
Në rolet kryesore Olga Kurylenko
James Purefoy
Morgan Freeman
Muzika Laurent Eyquem
Kinematografia Glen MacPherson
Montazhi Doobie White
Studioja kinematografike {{{studio}}}
Shpërndarë nga GoDigital
Data e daljes në kinema 16 tetor 2015
Kohëzgjatja 96 minuta[1]
Shteti Afrika Jugore
Shtetet e Bashkuara
Gjuha Anglisht
Vlerësimi {{{vlerësimi}}}
Buxheti 20 milionë dollar
Fitimet $104,136 (Mbretëria e Bashkuar, Malajzi, dhe Tajlandë)[2]
Paraprihet nga
Pasohet nga

Momentum është film jugafrikan i vitit 2015 me zhanër aksion dhe thriller me regji të Stephen Campanelli.

Përmbledhja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Alex, një hajdute misterioze, është tërhequr nga partneri i saj i mëparshëm për një vjedhje të fundit. Ajo e gjen shpejt se nuk ishte vetëm për diamantët. Një vrasje brutale ndez një ndjekje mes Alexit dhe një vrasësi master. Tani ajo duhet të zbulojë gënjeshtrat pas vjedhjes dhe të zbulojë sekretet e burrave që e kanë bërë atë një objektiv.

Luajtën[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "MOMENTUM (15)". British Board of Film Classification. 23 korrik 2015. Marrë më 23 korrik 2015. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ http://www.the-numbers.com/movie/Momentum-(2015)